Kargo ücreti ne kadar?


Kargo ücretleri verdiğiniz siparişlerin niteliğine ve kargo şirketlerinin uygulamalarına göre farklılık gösterebilmektedir. Sepetinize eklediğiniz ürünün/ürünlerin kargo ücretini SEPETİM SAYFASI’ndan öğrenebilirsiniz. 

K.K.T.C.'ye ve Adalar'a gönderim, şu an için yapılmamaktadır.

Siparişim ne zaman gönderilecek?


Siparişinizi verdiğiniz ve sipariş onayını aldığınız anda size bir e-posta gönderilir ve sipariş kaydınız bize ulaşır. NOGAYT ENDÜSTRİ KİMYA ARGE İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş., sevkiyat ve operasyon birimlerine sipariş kaydınız ulaştığı andan itibaren taahhüt edilen süre içerisinde ürünleriniz hazırlanır ve kargo firmasına teslim edilir. www.inovadi.com.tr’de  yeralan tüm ürünler aynı gün içinde doğrudan sevk edilemeyebilir. Kargo firmalarında yaşanabilecek gecikme ve sorunlardan dolayı NOGAYT ENDÜSTRİ KİMYA ARGE İÇ VE DIŞ TİC. A.Ş. firması sorumlu tutulamaz. Hafta sonu sevkiyat yapılmamaktadır.

Siparişiniz, satın almış olduğunuz ürünün fiziki stokumuz da mevcut olması ve 09:00-16:00 saatleri arasında tarafımıza ulaşması halinde aynı gün içerisinde, tedarikçi stoklarından temin edilecek olan ürünlerde ise; ürünlerin tarafımıza ulaşmasının farklılık göstermesi ihtimali ile sipariş tarihini takip eden 4-7 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.


Kargo gönderileri nihai varış noktasına göre 4 ila 7 iş günü arasında teslim edilmektedir.


Aldığınız ürün;  Ürün Durum Bilgisi dokümanında belirtildiği üzere farklılıklar gösterebilir. Ürünü sözü edilen farklılıklar doğrultusunda satın almış olduğunuzda, Kullanıcı Sözleşmesi gereği ürün ile ilgili şartları kabul etmiş sayılırsınız.


Siparişim ne zaman ve ne şekilde teslim edilecek?


Teslimat süresi, Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin ilgili maddesinde detaylı bir şekilde verilmiştir. Siparişiniz belirttiğiniz teslimat adresinde size veya sizin belirttiğiniz kişiye teslim edilir. Kargo takip numaranız tarafınıza ayrıca e-mail ile gönderilmektedir. Siparişlerinizin takibini teslimatı gerçekleştiren kargo firmasının sunduğu takip servisinden yapabilirsiniz.
 

 

 

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Siparişinizin durumunu üye girişi yaptıktan sonra “Hesabım" sayfanızda yer alan "Siparişlerim" sayfasında görebilirsiniz.

"Hazırlanıyor" ifadesi siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve kargolama için sıraya alındığını ifade eder.

"Kargoya Verildi." ifadesi ürün stoklarının siparişinizin ilgili kargo firmasına verildiğini ifade eder.

Tamamlandı” ifadesi siparişinizin teslimat veya iade sürecinin tamamlandığını ifade eder.

İptal Edildi” ifadesi siparişin iptal sürecinin tamamlandığını ifade eder.

İade Başvurusu Alındı” ifadesi siparişinize ait iade talebinizin sisteme girildiğini ifade eder.

İade Alımı Onaylandı” ifadesi göndermiş olduğunuz iade ürünün depo/tedarikçi tarafından teslim alındığını ifade eder.

İade Ürün(ler) Kargoda” ifadesi göndermiş olduğunuz iade ürünün henüz kargo firmasında olduğunu ifade eder.

İade Onaylandı” ifadesi gönderilen iade ürünün depo tarafından kabul edildiğini ve ücret iadesinin yapılabileceğini ifade eder. 

Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?

Kargo firması teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu Ziyaret Notu aracılığı ile kargo şirketi ile temasa geçmeniz durumunda ürününüzü teslim alabileceksiniz.

Ürünü teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?


Kargo görevlisi ürünü size veya belirttiğiniz kişiye teslim ederken kimlik belgesi veya ehliyet isteyecektir. Bu sebeple sizin veya teslim alacak kişinin yanında kimlik belgesi veya ehliyetinin bulunması gerekmektedir. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik gördüğünüz takdirde derhal bizimle irtibata geçiniz ve kargo teslim tutanağı doldurarak paketi kabul etmeyiniz. Teslim aldığınız ürünün sipariş şartlarına ve belirtilen ürün durumuna uygun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. 

Ürün kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Teslim aldığınız ürünlerin kargodan eksik çıkması durumunda www.inovadi.com.tr  adresimizde İletişim kısmına sipariş numaranız adınızı soyadınızı  belirterek durumu anlatan bir yazı gönderebilirsiniz. Size en kısa sürede bu konuda cevap verilecektir. Dilerseniz iletişim bölümündeki telefondan müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşebilirsiniz.

 

Teslimatla ilgili önemli bilgiler


Gönderilen koli/paketinizde herhangi bir hasar, eziklik, ıslaklık ya da paket ağzının açık olması gibi normal olmayan bir durum varsa lütfen gönderiyi teslim almayınız. Kargo yetkilisi tutanak hazırlayarak koli/paketinizi bize geri gönderecek ve gerekli işlem yapılacaktır.

Kargo yetkilisinin tanıklığında, teslim anında hazırlanan bu tutanaklar, hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir.
Koli/paketinizi açtıktan sonra siparişinizdeki bazı ürünlerin eksik ve/veya hasarlı olduğunu görürseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen bize haber veriniz.

Siparişinizdeki ürünleri herhangi bir nedenle iade edebilmeniz için; ürünün orijinal ambalajında muhafaza edilmesi, tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz bir şekilde, fiziksel hasar görmeden geri verilmesi gerektiğini unutmayınız.

 

Açık Kutu ve Ambalaj Sorunlu Ürünlerde Geçerli Olan Şartlar
 

Gönderilen koli/paketinizde ürünü satın alırken onayladığınız Ürün Durum Bilgisi’nde belirtildiği gibi herhangi bir hasar, eziklik ve kırılma olabileceği gibi ürün orijinal ambalajında teslim edilmeyebilir. Ürününüz her durumda kapalı paket içerisinde size teslim edilecektir. Gönderilen koli/paketinizde herhangi bir ıslaklık ya da paket ağzının açık olması gibi bir durum varsa lütfen gönderiyi teslim almayınız. Kargo yetkilisi tutanak hazırlayarak koli/paketiniz ile birlikte gelen irsaliyeli faturanın üzerindeki tedarikçi adresine geri gönderecek ve gerekli işlem yapılacaktır.

Kargo yetkilisinin tanıklığında, teslim anında hazırlanan bu tutanaklar hasarın sorumlusunun ortaya çıkarılmasında çok önemlidir.
Koli/paketinizi açtıktan sonra ürünü satın alırken onayladığınız Ürün Durum Bilgisi’nde belirtilenin aksi bir durumla karşılaşırsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Kargo teslimatında sorun yaşarsanız lütfen bize haber veriniz.

İade işlemlerinde, faturanın tüm nüshalarının (2 kopya) ürünle birlikte gönderilmesi gerekmektedir.